راه حل هایی برای نجات موهای کم پشت و ضعیف

Nov 16, 2012 بدون نظر

موهای پر پشت و مستحکم به سادگی با رطوبت هوا، تعرق و محصولات مراقبتی-محافظتی مو که باعث سنگین شدن مو می شوند، می توانند تبدیل به موهایی ضعیف و کم پشت شوند. برای ترمیم موهای ضعیف و نرم ، بهتر است با کوتاه کردن مو شروع کنید و سپس با محصولات حالت دهنده که وزن مو را زیاد نمی کنند ادامه دهید.

 موهای نرم و ضعیف شما احتمالاً می توانند دلیل ژنتیکی داشته باشند. اکثر افرادی که موهای لختی دارند حتماً اعضاء خانواده او نیز دارای چنین حالت مویی هستند. اما برخی شرایط نظیر هوای گرم تابستانی، می توانند باعث نرمی و کم پشتی مو شوند. برای نگه داشتن سلامتی و شادابی مو و تغییر موهای نرم به موهایی خوش حالت و قوی ، همیشه محصولات مراقبتی مناسب برای مو در دست داشته باشید.

راه حل هایی برای موهای نرم و ضعیف:

موهای نازک تمایل به تبدیل شدن به موهای نرم ، ضعیف و کدر دارند و به همین دلیل بیشتر نیاز به مراقبت دارند. در اینجا راه حل هایی به شما ارائه می دهیم:

- کوتاه کردن مناسب مو. بهترین راه حل برای داشتن موهایی مستحکم و خوب، کوتاه نگه داشتن مو است. حداقل نوک موها را که موخوره و بدحالت شده را کوتاه کنید.

- شامپو مناسب انتخاب کنید. از شامپوهای شفاف کننده و یا شامپوهایی که به موهای نازک، حجم و ضخامت می دهند استفاده کنید. اجازه دهید تا شامپو چند دقیقه بر روی مو باقی بماند و سپس بشویید. اگر موهای چرب دارید هر روز شامپو کنید ولی اگر موهای خشکی دارید چند روز یکبار شستن موها کفایت می  کند.

- استفاده مناسب از نرم کننده. اگر موهای شما چرب است از نرم کننده استفاده نکنید. موهای نازک که بیش از حد خشک شوند حالت الکتریسیته ای به خود می گیرند و نمی خوابند. اگر دچار چنین مشکلی شده اید از نرم کننده های حجم دهنده و تنها در قسمت ساقه مو استفاده کنید.

- از موس و سشوار استفاده کنید. برای حجم دادن به مو، بعداز شامپو کردن، درحالیکه هنوز موها نم دار است، ریشه موهای خود را با موس ماساژ دهید. و سپس موها را سشوار بکشید. بهتر است از دمای گرم و سرد شسوار استفاده کنید. دمای داغ سشوار باعث می شود تا موهای نازک، ضعیف و به هم چسبیده شوند. از سشوار به این صورت استفاده کنید که ابتدا قسمتی از مو را خشک کنید سپس سر را به بالا و پایین تکان دهید. مجدداً به موها سشوار بگیرید تا ریشه مو خشک شود و سپس سر را به چپ و راست تکان دهید و در آخر اجازه دهید موها که هنوز کمی نمدار هستند به حالت طبیعی خشک شوند.

- شامپوهای خشک را جایگزین کنید. اگر موهای شما صاف و بی حالت هستند. کمی شامپو خشک به ریشه مو در قسمت فرق سر اسپری کنید. این کار موهای شما را پرپشت می کند.

- موها را پوش دهید. یک شانه با دندانه های نازک انتخاب کنید و توسط آن موها را از قسمت ریشه پوش دهید و برای اینکه حالت آن حفظ شود کمی اسپری مو بزنید.

- درخصوص شانه کردن مو راحت باشید. زیاده شانه کردن مو باعث می شود تا موهای نازک، بی حالت و کم پشت شوند. اگر موهای چرب دارید باید بدانید که زیاد شانه زدن مو باعث می شود که چربی سر به تمام قسمت های مو انتقال یافته و باعث حالت کم پشتی و بدحالتی می شود. بنابر این تنها زمانی که موها نیاز به شانه کردن دارند توسط یک شانه دندانه درشت شانه بزنید. و ابتدا از زیر مو شانه زده و به قسمت رو و بالای مو برسید.

- بیش از حد موها را لمس نکنید. هرچه بیشتر موها را لمس می کنید بیشتر باعث بی جانی موهای نازک و ضعیف می شوید.

- می توانید از اکستنشن مو استفاده کنید. موهای مصنوعی باعث می شوند تا مو حالت پرپشت پیدا کند. اگر می خواهید از اکستنشن مو استفاده کنید حتماً این کار را نزد متخصص حرفه ای این کار انجام دهید تا هنگام اتصال اکستنشن به موها آسیبی وارد نشود و یا احتمال آسیب به حداقل ممکن برسد.

زیبایی
پاسخ یا نظری داده نشده به “راه حل هایی برای نجات موهای کم پشت و ضعیف”

نادیده گرفتن پاسخ